Latest News

Špacírka po Račanských pivnicách

Termín a miesto podujatia: 1.4.2017 Bratislava Rača 12:00-21:00

Vážení priatelia dobrého vína,
dovoľte mi, aby som Vám predstavil projekt „Špacírka po račanských pivnicách.“
Radi by sme priateľom dobrého vína priblížili atmosféru starých, ale aj tých neskôr vybudovaných pivníc a pozvať ich do priestorov, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne ochutnáva.
Celý systém akcie je obdobný ako pri akcii MVC (Malokarpatská vínna cesta), známej aj ako Deň otvorených pivníc. Každý účastník, ktorý bude držiteľom vínneho pasu (vstupenka, pohár a náramok), bude mať možnosť navštíviť pivnice miestnych vinárov a ochutnať vína výlučne z hrozna, ktoré bolo dopestované na račianskych svahoch.
Do prvého ročníka, tejto v Rači zatiaľ nedostupnej akcie, sa nám podarilo zaradiť 17 miestnych pivníc, v ktorých bude ponúkať víno 20 vybraných vinárov v okruhu 3,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. To znamená, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.

Ide nám o zachovanie vinohradníckych tradícií, ktoré sú s Račou neoddeliteľne previazané. Takisto by sme chceli pozvať milovníkov vína z iných bratislavských mestských častí, domácich, ale aj zahraničných turistov. Okrem potulky po jednotlivých pivniciach budú mať možnosť účastníci akcie navštíviť znamenité miestne reštaurácie, ktoré podporili túto akciu a pripravia tie najlepšie jedlá svojich šéfkuchárov. Do projektu sa zapojili tieto
miestne reštaurácie:

  • Reštaurácia Sedmička
  • Reštaurácia Jennyv
  • Reštaurácia Račiansky dvor
  • Penzión a Reštaurácia U Teodora
  • Reštaurácia Elephant Diner
  • Záhradná reštaurácia Šinweg (after párty Červená lisovňa)

Pre zdatnejších je vhodná i prechádzka po miestnych vinohradoch, ktoré sú vzdialené od trasy len niekoľko metrov. Zísť mimo trasu a pozrieť sa do račianskych vinohradov sa vrelo odporúča!!!
Svoje pivnice otvoria títo vinári:
Karol Švec, Jozef Štibrány, Dušan Žitný, Augustín Zacharda, spoločnosť Villa Víno Rača, Eduard Brychta, Ľuboš Žitný, Pavol Chvostek, Karol Križanovič, Róbert Witkovský, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, František Krajčirovič a Miloš Máťuš.
K akcii sa pripájajú aj ostatní vinári, ktorí budú hosťovať v priestoroch, ktoré tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače – Michal Kollár (Račianska vinotéka), Ľubica Lednárová, Ivan Holík a Juraj Vladár (Obecná pivnica).
Rozhodli sme sa usporiadať aj sprievodné akcie podujatia, a to otvorenie Račianskej izby, kde sa návštevníci môžu zoznámiť s históriou Rače. Večer v čase 19:00 – 23:59 hod. bude v Červenej lisovni pri NKD (Nemecký kultúrny dom) záverečná veselica s hudobnou produkciou, platenou ochutnávkou račianskych vín a gastronómie, ktorú zabezpečí záhradná reštaurácia Šinweg. Záverečná veselica bude prístupná aj pre otvorenú spoločnosť, tzn. že nielen držitelia pasov budú môcť pokračovať v spoznávaní kvality račianskeho vína, ale aj milovníci vína, ktorí si nestihli zabezpečiť vstupenky na Špacírku po račanských pivnicách. Všetko vyvrcholí tombolou, v ktorej bude každý vínny pas zlosovateľný.
Vážení priatelia neváhajte a pošlite túto správu aj svojim priateľom do iných kútov Slovenska a pozvite ich na jedinečnú akciu, kde sa bude ochutnávať iba miestne víno vyrobené z račianskeho hrozna!

Ivan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to top