Služby

Služby Terroir Rača

V rámci mojich služieb  Vám rád ponúknem

Predaj, distribúcia a dovoz lokálnych vín (svadby, gastronómia a súkromná klientela)

Firemné a súkromné degustácie (vedené priamo vo viniciach, pivniciach a gastro prevádzkach )

Školenia (gastro personálu) a teambuildingy

Prírodovedné vychádzky po račianskom terroire

Darčekové balenia a špeciálne etikety (firemná aj privátna klientela)

Školiaca miestnosť

Už v minulosti sme mali „myšlienku“ upraviť  tento priestor v Koloničovej kúrií na jedno z mála miest v Rači, kde sa dajú usporiadať Odborné školenia spracovania vybraných vín z lokálnych vinohradov. Tento priestor je určený na odborné Degustačné hodnotenia vín napríklad pri „Kláni Rizlingov rýnskych z Rače“ či hodnotenie odbornou komisiou degustátorov podujatie „Víkend Frankovky modrej a rúžových vín z Rače“, . Ďalším využitím priestoru budú Degustátorsko senzorické školenia, či Someliérske kurzy s možnosťou získania certifikátu Odborný posudzovateľ vín. Všetky tieto kurzy, degustátorské posudzovania, či školenia sa uskutočnia za účasti pozvaných certifikovaných školiteľov a odborných degustátorov.

Obdobie pandémie Covid-19 nás brzdilo pri realizácii nášho zámeru. Konečne sa nám to podarilo. Vytvorili sme útulne miesto s kapacitou 20 miest. Nebude slúžiť len na ochutnávky, ale aj na odborné školenia dodávateľov vinohradníckej techniky (stroje, nástroje, hnojivá, postreky) a vinárskych technológii (nerezové nádoby, sudy či iné pomôcky) pre širokú miestnu vinohradnícku komunitu. Tak isto chceme usporiadať podujatia špecializované na gastrosektor a spojitosť  s račianskymi  vínami „Snúbenie syrov a vína“.

 Samozrejme nájde sa tam využitie aj na náš obľúbený projekt „Buduj lokálpatriotizmus k Rači“, ktorý poriadame úspešne už niekoľko turnusov pre žiakov miestnych MŠ a ZŠ prvého stupňa.

 Verím, že tento náš priestor podporíte svojou návštevou pri príležitosti usporiadaní spomenutých podujatiach.

 Tešíme sa na stretnutie s Vami!

"Keď si nalejete so svojimi priateľmi pohár vína z Račianského chotára spomeňte si na pôvod a terroir, z ktorého víno bolo vyrobené. Naši predkovia nám zanechali neskutočný drahokam, ktorý nám môžu závidieť v širokom okolí."

Ivan Vrana

Scroll to top