Latest News

Advent po račanských pivnicách

Termín a miesto podujatia: 15.12. 2018 Bratislava Rača 12:00-20:00

Vážení priatelia dobrého vína,
dovoľte, aby som Vám v mene Račianskeho vinohradníckeho spolku a OZ Terroir Rača predstavil projekt ADVENT PO RAČANSKYCH PIVNICÁCH. Po veľmi dobrých ohlasoch z dvoch ročníkov Špacírky po Račanských pivnicách by sme chceli priateľom dobrého vína priblížiť predvianočnú, ale hlavne sviatočnú atmosféru starých a aj tých novovybudovaných pivníc a pozvať ich do priestorov, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne ochutnáva. Osvedčil sa nám systém akcie obdobný, ako pri vyššie menovanej Špacírke. Každý účastník, ktorý bude držiteľom vínneho pasu (vstupenka, pohár a roľnička), bude mať možnosť navštíviť pivnice miestnych vinárov a ochutnať vína výlučne z hrozna, ktoré bolo dopestované na račianskych svahoch.
Do prvého ročníka tejto v Rači zatiaľ neznámej akcie sa nám podarilo zaradiť 17 miestnych pivníc, v ktorých bude ponúkať víno 21 vybraných vinárov v okruhu 3,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. Znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.
Ide nám o zachovanie vinohradníckych tradícií, ktoré sú s Račou neoddeliteľne previazané. Radi by sme pozvali milovníkov vína z iných bratislavských mestských častí, domácich aj zahraničných turistov. Okrem potulky po jednotlivých pivniciach budú mať možnosť účastníci akcie navštíviť znamenité miestne reštaurácie, ktoré podporujú takmer všetky podujatia, ktoré sa nám darí organizovať v našej MČ Rača. Samozrejmosťou je, že pripravia tie najlepšie jedlá svojich šéfkuchárov.
Do projektu sa zapojili tieto miestne reštaurácie:
Reštaurácia Sedmička
Reštaurácia Jennyv
Reštaurácia Račiansky dvor
Hotel a Reštaurácia BIVIO
Záhradná reštaurácia Šinweg (after párty Červená lisovňa)

Svoje pivnice otvoria títo vínári:
Karol Švec, Jozef Štibrány, Dušan Žitný, Augustín Zacharda, Martin Wengh, Michgal Kompauer, Andrej Máťuš, Eduard Brychta, Ľuboš Žitný, Pavol Chvostek, Karol Križanovič, Róbert Witkovský, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, František Krajčirovič a Miloš Máťuš.
K akcii sa pripájajú aj ostatní vinári, ktorí budú hosťovať v priestoroch, ktoré tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače – Michal Kollár (Račianska vinotéka), Ľubica Lednárová, Ivan Holík, Benedikt Žitný a Juraj Vladár (Obecná pivnica).
Rozhodli sme sa usporiadať aj sprievodnú akciu podujatia, a to Adventný večer v Červenej lisovni pri NKD (Nemecký kultúrny dom) v čase 19:00 – 23:59 hod. , kde bude záverečná veselica s hudobnou produkciou, platenou ochutnávkou račianskych vín a gastronómie, ktorú opäť zabezpečí záhradná reštaurácia Šinweg. Záverečná veselica bude prístupná aj pre otvorenú spoločnosť. Okrem držiteľov pasov budú môcť pokračovať v spoznávaní kvality račianskeho vína, aj milovníci vína, ktorí si nestihli zabezpečiť vstupenky. Vážení priatelia preto neváhajte a pošlite túto správu aj svojim známym do iných kútov Slovenska. Pozvite ich na jedinečnú akciu, kde sa bude ochutnávať iba miestne víno vyrobené z račianskeho hrozna!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to top